Įvertinkite

Naujienos

Mažiausios šilumos kainos segmente Utena išlieka lydere tarp savivaldybių

2018 11 19

„Nors ir pabrangęs, biokuras išlieka pigiausia kuro rūšimi, kurią gali naudoti mūsų bendrovė. Šiemet prieš šildymo sezoną Lietuvoje ženkliai šoktelėjo biokuro kaina. Mes šį kurą perkame biržoje, kaip ir kiti šalies energetikai“, – pasakojo Gintaras Diržauskas, UAB „Utenos šilumos tinklai“ direktorius. Pasak jo, kodėl rinkoje brangsta biokuras, priežasčių yra bent keletas. Pirma, ekologiškas kuras jau tapo pagrindiniu Lietuvos energetikos įmonių kuru ir, artėjant šildymo sezonui, padidėja jo paklausa. O kai didėja paklausa – didėja ir kaina. Jis priminė , jog anksčiau Lietuvoje galiojo praktika, kad šilumos kaina nesikeisdavo visus metus ir anuomet kildavo mažiau diskusijų. Dabar šilumos kaina perskaičiuojama kas mėnesį, įvertinant praėjusio mėnesio kuro kainas. Kita priežastis - atsivėrusi ir užsienio rinka, kur žaliavą perka kitų šalių energetikai, kurie taip pat atranda biokurą. Tad per mėnesį beveik 39 proc. pabrangęs biokuras neišvengiamai didino šilumos gamybos kaštus Utenos energetikams, tačiau šilumos kaina vartotojams beveik nepadidėjo ir yra mažiausia visoje šalyje.

                      Natūralu, kad gerokai vėliau pradėjus šildymo sezoną, šilumos buvo suvartota mažiau. Vidutinis šilumos suvartojimas Utenoje šį spalį galimai dar buvo mažesnis ir dėl to, jog gyventojai ir organizacijos vis aktyviau diegia šilumos taupymo priemones, daugėja naujos statybos bei renovuotų pastatų ir visi šie faktoriai, kartu sudėjus, mažina bendrą vidutinį šilumos suvartojimą mieste. Pabrėžtina, kad tiek gyventojai, tiek organizacijos šilumos vartoja tiek, kiek nori (į pastatą patenkantis šilumos kiekis valdomas pastate esančio šilumos punkto įrenginiais pagal norimą palaikyti patalpų vidaus temperatūrą bei pagal higienos normomis nustatytą karšto vandens temperatūrą). Visas į pastatą patekęs šilumos kiekis išmatuojamas įvadiniu, metrologiškai patikrintu šilumos skaitikliu ir paskirstomas vartotojams apmokėti pagal konkrečiame pastate taikomą Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą metodą.

                      Išliekama lyderyste tarp savivaldybių džiaugėsi ir UAB „Utenos šilumos tinklai“ stebėtojų tarybos pirmininkas, Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Henrikas Zabiela. „Mums, Stebėtojų tarybai, svarbu pasidžiaugti nuosekliu ir kryptingu bendrovės darbu, diegiamomis naujovėmis ir technologijomis. Artimiausiu metu oficialiai pradės funkcionuoti dar vienas šilumininkų pasididžiavimas Utenoje- atsinaujinančios energijos (smulkintos medienos) katilas, kurio galingumas yra 8MW, o iš kūrenamos žaliavos dūmų, nukreipiant dūmus per kondensacinį ekonomaizerį ir naudojant šią pažangią technologiją, papildomai išgaunama dar apie 2 MW šiluminės energijos, kurią UAB „Utenos šilumos tinklai“ specialistai nukreipia į pastatų šildymą, o ne paleidžia vėjais per katilinės kaminą. Tad šiuo atveju yra efektyviau išnaudojamas kūrenamas kuras, šilumos energijos pagaminama daugiau, o gyventojams neišauga sąskaitos už šildymą ir karštą vandenį. Džiugu, kad atsakingas darbas, nuodugni finansinė analizė, tinkamai parengti finansiniai instrumentai ir laiku priimti strateginiai sprendimai davė teigiamus rezultatus. Žinoma, ant laurų užmigti neketinama, tad ir toliau rengiamos naujos strateginės kryptys, kad išliktų lyderystės pozicija“,- sakė Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas ir UAB „Utenos šilumos tinklai“ stebėtojų tarybos pirmininkas Henrikas Zabiela.

                      Taigi kokia ta kaina Utenos rajono gyventojams (butams), kurie naudojasi UAB „Utenos šilumos tinklai“ paslaugomis? Galutinė vienanarė šilumos kaina (su 9 proc. PVM) - 4,34 ct/kWh. Tai yra pats geriausias rodiklis Lietuvoje per pastarąjį laikotarpį šilumos tiekimo rinkoje.

Informacija apie šilumos kainas visada teikiama UAB „Utenos šilumos tinklai” telefonu (8 389) 63 645. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos internetiniame puslapyje www.regula.lt yra skelbiama šilumos ir karšto vandens kainų Lietuvoje statistika bei kita vartotojams aktuali informacija.

 

                                                                                                                                                                            UAB „Utenos šilumos tinklai“

ŠILUMOS IR KARŠTO VANDENS VARTOTOJŲ ŽINIAI

2020 06 02

Ruošiantis 2020/2021 m. šildymo sezonui UAB „Utenos šilumos tinklai“ nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. atliks šilumos tinklų hidraulinių bandymų ir remonto darbus. Visiems šilumos vartotojams, kuriems šiluma tiekiama termofikaciniu vandeniu, bus sustabdytas šilumos tiekimas. Gyventojams nebus tiekiamas karštas vanduo. Hidraulinio bandymo metu rekomenduojame gyventojams užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį arba neatsukti karšto vandens čiaupų, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.

Bandymo metu nustačius, kad reikalingas tinklų remontas, šilumos tiekimas bus atjungiamas tik remontuojamo ruožo vartotojams. Apie numatomą šilumos tinklų remontą atskiruose miesto kvartaluose, gyventojai bus informuojami skelbimais namų laiptinėse.
Primename, kad asmenys, atsakingi už pastatų šilumos ūkį nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. patikrintų ir užtikrintų patikimą pastatų atjungimą nuo šilumos tinklų.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
 
UAB „Utenos šilumos tinklai“ informacija

Žiūrėti tinklų žemėlapį

Įvertinkite mūsų paslaugas