Įvertinkite

Naujienos

Vidutinis šilumos suvartojimas gruodžio mėnesį Utenoje ir Lietuvoje

2018 01 29

 

Praėjusių metų gruodis buvo 0,5 laipsnio šiltesnis nei 2016 m. gruodis. 2017 m. gruodžio mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo 0,9 laipsnio šilumos, o 2016 metų gruodį 0,2 laipsnio šilumos. Šildymui vidutiniškai suvartota apie 11 procentų mažiau šilumos, tačiau išlaidos šildymui dėl mažesnių šilumos kainų sumažėjo apie 14 procentų.
 
Paskutiniu laiku šilumos kaina Utenoje pati mažiausia Lietuvoje ir gruodžio mėnesį buvo 4,33 Eur ct/kWh (su 9 procentų PVM). Tai beveik 22 procentais mažesnė nei vidutinė šilumos kaina Lietuvoje ( 5,54 Eur ct/kWh) bei apie 3 procentais mažesnė nei 2016 m. gruodžio mėnesio kaina Utenoje (4,45 Eur ct/kWh).
Utenos daugiabučių namų gyventojai už gruodžio mėnesio būsto šildymą mokės apie 14 procentų mažiau nei 2016 m. gruodžio mėnesį.
 
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija pateikė informaciją apie 2017 m. gruodžio mėnesio vidutinio šilumos suvartojimo įtaką išlaidoms už  buto šildymą Lietuvos miestuose. 

 
 

Sąskaitos už šildymą dydį įtakoja ne tik šilumos kaina, bet ir šilumos suvartojimas pastate. Tai lemia oro temperatūra, pastato šilumos charakteristikos, nustatyti vartojimo bei taupymo režimai, kiekvieno namo šilumos ūkio priežiūra bei kiti faktoriai.
Iš pateiktos informacijos matome, kad pagal suvartotą vidutinį šilumos kiekį vieno kvadratinio metro šildymui Utenos miesto daugiabučiai yra dvyliktoje vietoje, o išlaidos už būsto šildymą yra mažiausios.
Mažiausiai būsto šildymui šilumos suvartojo Ignalinos gyventojai, nes šiame mieste sparčiai vykdoma daugiabučių namų renovacija. Utenos daugiabučiuose suvartojo apie 25 procentais daugiau šilumos nei Ignalinos daugiabučiuose ir apie 23 procentais mažiau nei Varėnos daugiabučiuose. Verta ir Utenoje daugiau pagalvoti apie daugiabučių renovaciją.
Nors renovacija reikalauja nemažų investicijų, bet duoda geriausių rezultatų. Tačiau jei nėra galimybės pastato renovuoti, rekomenduojama imtis pigesnių ir paprastesnių šilumos taupymo priemonių: subalansuoti šildymo ir karšto vandens sistemas, užtikrinant tolygų patalpų šildymą, palaikant optimalų ekonomišką režimą. Tai gali atlikti pastato šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojai, todėl siūlome kreiptis į pastato administratorių ar daugiabučių namų savininkų bendrijos valdytoją.
Patys gyventojai taip pat gali prisidėti prie šilumos taupymo užsandarindami buto, laiptinės bei rūsio langų ir durų plyšius, neužstatydami radiatorių baldais, už radiatorių įrengdami šilumą atspindinčius ekranus bei kitas paprastas šilumą taupančias priemones.

 UAB „ Utenos šilumos tinklai“


ŠILUMOS IR KARŠTO VANDENS VARTOTOJŲ ŽINIAI

2020 06 02

Ruošiantis 2020/2021 m. šildymo sezonui UAB „Utenos šilumos tinklai“ nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. atliks šilumos tinklų hidraulinių bandymų ir remonto darbus. Visiems šilumos vartotojams, kuriems šiluma tiekiama termofikaciniu vandeniu, bus sustabdytas šilumos tiekimas. Gyventojams nebus tiekiamas karštas vanduo. Hidraulinio bandymo metu rekomenduojame gyventojams užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį arba neatsukti karšto vandens čiaupų, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.

Bandymo metu nustačius, kad reikalingas tinklų remontas, šilumos tiekimas bus atjungiamas tik remontuojamo ruožo vartotojams. Apie numatomą šilumos tinklų remontą atskiruose miesto kvartaluose, gyventojai bus informuojami skelbimais namų laiptinėse.
Primename, kad asmenys, atsakingi už pastatų šilumos ūkį nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. patikrintų ir užtikrintų patikimą pastatų atjungimą nuo šilumos tinklų.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
 
UAB „Utenos šilumos tinklai“ informacija

Žiūrėti tinklų žemėlapį

Įvertinkite mūsų paslaugas