Įvertinkite

Naujienos

Gyventojai už gyvenamųjų patalpų šildymą ir karštą vandenį PVM nemokės nuo 2022 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d.

2022 04 07

Informuojame, kad 2022 m. kovo 17 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimus (įsigalioja nuo 2022 m. balandžio 1 d.), kuriais nutarta centralizuotai teikiamai šilumos energijai laikinai iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto kompensuoti 9 proc. PVM apskaičiuotą už šilumos energiją ir karštą vandenį. Ši tvarka bus taikoma nuo 2022 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d.

Gyventojai už gyvenamųjų patalpų šildymą ir karštą vandenį PVM nemokės, tai kompensuos valstybė. Išrašant sąskaitas už šildymą ir karštą vandenį, sunaudotą per sausio - balandžio mėnesius, gyventojams bus kompensuojamas 9 proc. PVM. Kompensacija bus taikoma išrašytoms sąskaitoms nuo 2022 m. sausio 1 d. ir galios šiam šildymo sezonui iki balandžio 30 d. Pavyzdžiui, jei per mėnesį už suvartotą šilumą patalpų šildymui ir karšto vandens temperatūros palaikymui (cirkuliacijai) priskaičiuota suma sudarė 50 eurų tai pridėjus 9 proc. PVM (4,50 Eur) gyventojas turėjo sumokėti 54,50 Eur. Dabar jis mokės tik 50 Eur. Kompensuojama suma sudarys 4,50 Eur. Taip pat bus kompensuojamas PVM ir karštam vandeniui. Pavyzdžiui, vienas kubas karšto vandens kovo mėn. kainuoja 5,53 Eur su 9 proc. PVM, tai pritaikius PVM kompensaciją, gyventojui vienas kubas karšto vandens kainuos 5,07 Eur. Karšto vandens vieno kubo kompensuojama suma bus 46 centai.

Sąskaitos už praėjusį mėn. paprastai pateikiamos iki einamojo mėnesio 10 d. Dėl PVM įstatymo pakeitimo UAB „Utenos šilumos tinklai“ vėluos pateikti sąskaitas už kovo mėn. Planuojama sąskaitas pateikti iki balandžio 20 d.

Daugiau informacijos apie 9 proc. PVM kompensavimo tvarką galite rasti: https://www.vmi.lt/evmi/dukpvm


ŠILUMOS IR KARŠTO VANDENS VARTOTOJŲ ŽINIAI

2020 06 02

Ruošiantis 2020/2021 m. šildymo sezonui UAB „Utenos šilumos tinklai“ nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. atliks šilumos tinklų hidraulinių bandymų ir remonto darbus. Visiems šilumos vartotojams, kuriems šiluma tiekiama termofikaciniu vandeniu, bus sustabdytas šilumos tiekimas. Gyventojams nebus tiekiamas karštas vanduo. Hidraulinio bandymo metu rekomenduojame gyventojams užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį arba neatsukti karšto vandens čiaupų, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.

Bandymo metu nustačius, kad reikalingas tinklų remontas, šilumos tiekimas bus atjungiamas tik remontuojamo ruožo vartotojams. Apie numatomą šilumos tinklų remontą atskiruose miesto kvartaluose, gyventojai bus informuojami skelbimais namų laiptinėse.
Primename, kad asmenys, atsakingi už pastatų šilumos ūkį nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. patikrintų ir užtikrintų patikimą pastatų atjungimą nuo šilumos tinklų.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
 
UAB „Utenos šilumos tinklai“ informacija

Žiūrėti tinklų žemėlapį

Įvertinkite mūsų paslaugas