Įvertinkite

Naujienos

Šildymo sąskaitos už lapkričio mėnesį

2017 12 13

Utenos daugiabučių namų gyventojai už lapkričio mėnesio būsto šildymą mokės 20 procentų mažiau nei 2016 m. lapkričio mėnesį.

Šių metų lapkritis buvo 3 laipsniais šiltesnis nei praeitų metų lapkritis, mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo 3,5 laipsnio šilumos, o praėjusių metų lapkritį 0,5 laipsnio šilumos. Šildymui vidutiniškai suvartota apie 18 procentų mažiau šilumos, tačiau išlaidos šildymui dėl mažesnių šilumos kainų sumažėjo apie 20 procentų.

Sąskaitos už šildymą dydį įtakoja ne tik šilumos kaina, bet ir šilumos suvartojimas pastate. Tai lemia oro temperatūra, pastato šilumos charakteristikos, nustatyti vartojimo bei taupymo režimai, kiekvieno namo šilumos ūkio priežiūra bei kiti faktoriai.

Jau keletą mėnesių šilumos kaina Utenoje mažiausia Lietuvoje. Ji lygi 4,24 Eur ct/kWh su 9 procentų PVM ir yra 22 % mažesnė nei lapkričio mėnesio vidutinė šilumos kaina Lietuvoje (5,44 Eur ct/kWh su 9 procentų PVM) bei 2,5 % mažesnė už 2016 m. lapkričio mėnesio kainą (4,35 Eur ct/kWh su 9 procentų PVM).

Mokesčiai už šilumą skaičiuojami suvartotą šilumos kiekį pastate, nustatytą pagal šilumos apskaitos rodmenis, paskirstant pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintus šilumos paskirstymo metodus. Nors šilumos kaina Utenoje visiems šilumos vartotojams vienoda, tačiau išlaidos už vieno kvadratinio metro šildymą labai skiriasi.

Lapkričio mėnesio Utenos daugiabučių gyvenamųjų namų šildymo sąnaudos pasiskirsto taip:

20 - 28 kWh/m2 arba 0,86 - 1,22  Eur/m2             7 namai (apie 2 %  visų namų skaičiaus)

14 - 20 kWh/m2 arba 0,59 - 0,83 Eur/m2              87 namai (apie 30 %)

10 - 14  kWh/m2 arba 0,43 - 0,58 Eur/m2             157 namai (apie 55 %)

5 - 10  kWh/m2 arba 0,21 - 0,42 Eur/m2               37 namai (apie 13 %).

Vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 12,23 kWh šilumos, o vidutinės išlaidos sudaro 0,52 Eur/m2. Tai sudarytų 31,20 Eur už 60 m2  buto šildymą.

Naujos statybos ir renovuotuose namuose vidutinės išlaidos už 60 m² buto šildymą - apie 16 Eur, nerenovuotuose, tačiau mažai šilumos suvartojančiuose ir šilumą taupančiuose namuose - apie 25 Eur, o mažuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose arba blogos šiluminės būklės namuose nuo 50 iki 73 Eur. Iš pateiktos informacijos matome, kad išlaidos už būsto šildymą renovuotuose ir prastos šiluminės būklės namuose skiriasi apie 3-5 kartus.

Daugumoje namų, kuriuose yra įrengti automatizuoti šilumos punktai, yra galimybė automatiškai reguliuoti šildymo ir karšto vandens temperatūrą atskiromis paros valandomis. Tam reikia geranoriško sutarimo tarp kaimynų ir kreiptis į namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją arba administratorių, kad sumažintų šildymo ir karšto vandens režimus, nepažeidžiant nustatytų higienos normų reikalavimų.

Efektyvus šilumos taupymas daugiabučiuose namuose įmanomas, jeigu visi gyventojai įsitrauks ir prisidės prie šilumos taupymo proceso. Gyventojų sąmoningumas leistų šilumos sutaupymą daugiabučiuose padidinti net iki 20 %. Galime pasiūlyti paprastus įgyvendinti, nedaug kainuojančius veiksmus:

 - neužstatykite radiatorių baldais ir dekoratyvinėmis grotelėmis,

- už radiatorių įrenkite šilumą atspindinčius ekranus,

- į balkono duris įstatykite šilumą izoliuojančios medžiagos intarpus,

- patalpas vėdinkite intensyviai, bet trumpai,

- užsandarinkite buto, laiptinės bei rūsio langų ir durų plyšius.

Jeigu Jūsų buto kvadratinio metro šildymui suvartojamos šilumos kiekis per mėnesį yra 25 kWh ir daugiau, rekomenduojame rimtai apsvarstyti galimybę renovuoti pastatą, nes tai yra vienintelis kelias gerokai sumažinti šilumos nuostolius.  

Bendrovės interneto svetainėje www.ust.lt galima sužinoti, kiek kiekvieną mėnesį gyvenamieji namai suvartojo šilumos vienam kvadratiniam metrui šildyti, kiek tenka mokėti už buto kvadratinį metrą bei pasilyginti su kitų analogiškų namų suvartojimu. Kitų miestų šilumos suvartojimo analizę galite rasti šilumos tiekėjų asociacijos interneto svetainėje www.lsta.lt ir Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos interneto svetainėje www.regula.lt.

UAB „ Utenos šilumos tinklai“


ŠILUMOS IR KARŠTO VANDENS VARTOTOJŲ ŽINIAI

2020 06 02

Ruošiantis 2020/2021 m. šildymo sezonui UAB „Utenos šilumos tinklai“ nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. atliks šilumos tinklų hidraulinių bandymų ir remonto darbus. Visiems šilumos vartotojams, kuriems šiluma tiekiama termofikaciniu vandeniu, bus sustabdytas šilumos tiekimas. Gyventojams nebus tiekiamas karštas vanduo. Hidraulinio bandymo metu rekomenduojame gyventojams užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį arba neatsukti karšto vandens čiaupų, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.

Bandymo metu nustačius, kad reikalingas tinklų remontas, šilumos tiekimas bus atjungiamas tik remontuojamo ruožo vartotojams. Apie numatomą šilumos tinklų remontą atskiruose miesto kvartaluose, gyventojai bus informuojami skelbimais namų laiptinėse.
Primename, kad asmenys, atsakingi už pastatų šilumos ūkį nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. patikrintų ir užtikrintų patikimą pastatų atjungimą nuo šilumos tinklų.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
 
UAB „Utenos šilumos tinklai“ informacija

Žiūrėti tinklų žemėlapį

Įvertinkite mūsų paslaugas