Įvertinkite

Naujienos

Šilumos suvartojimas karšto vandens temperatūrai palaikyti gegužės mėnesį

2017 06 14

Gegužės mėnesį Utenoje taikoma šilumos kaina yra viena iš mažiausių Lietuvoje. Mus aplenkia tik UAB „Šiaulių energija“.

Šių metų gegužės mėnesio šilumos kaina - 4,10 Eur ct/kWh (su 9 procentų PVM), o 2016 m. gegužės mėnesio buvo 4,67 Eur ct/kWh (su 9 procentų PVM) arba 12,2 procento mažesnė už praeitų metų gegužės mėnesį.

Gyventojai, gavę sąskaitas už gegužės mėnesį pamatys, kad šilumos kiekis už karšto vandens cirkuliacinę šilumą „vadinamąjį gyvatuką“, o tuo pačiu ir išlaidos yra gerokai didesni nei praeitų metų gegužės mėnesį.

Išlaidų padidėjimą už „vadinamąjį gyvatuką“ įtakojo ne šilumos kaina, nes ji yra 12,2 procento mažesnė negu praeitais metais, bet padidėjęs šilumos suvartojimas karšto vandens ruošimui ir jo temperatūros palaikymui. 

Po skaudžių įvykių Vilniuje, buvo atlikti tyrimai dėl legionelių nustatymo 20-yje Utenos daugiabučių bei atliktas vadinamasis termošokas (padidinta karšto vandens temperatūra).

Kaip mus informavo pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojo UAB „Utenos butų ūkis“ atstovas, dabar padidinta karšto vandens temperatūra karšto vandens ruošimo vietoje iki 54-55 laipsnių, bei nemažinama nakties metu, kas buvo daroma ankščiau. Paruošti karštesnės temperatūros vandenį ir palaikyti jo temperatūrą aišku, kad reikalingas didesnis šilumos kiekis.

Šių metų gegužės mėnesio vidutinis šilumos kiekis karšto vandens temperatūrai palaikyti vartotojams, kuriems tiekiamas karštas vanduo su cirkuliacija ir vonių šildytuvais, yra apie 192 kilovatvalandės butui per mėnesį arba 7,89 euro butui. Gegužės mėnesio šilumos suvartojimas karšto vandens temperatūros palaikymui 22 procentais didesnis negu praeitų metų gegužę (157 kWh/butui per mėnesį), o išlaidos už karšto vandens temperatūros palaikymą (buvo 7,34 €/butui per mėnesį), dėka sumažėjusios šilumos kainos, padidėjo tik apie 7,5 procento.

Nors šilumos kaina vienoda visiems vartotojams, tačiau labai skiriasi šilumos suvartojimas konkrečiuose namuose. 

Pateikiame orientacinę informaciją apie gegužės mėnesio išlaidas už karšto vandens temperatūros palaikymą: 

1. nuo 4,20 – 6,50 Eur/butui – 45 namai ( apie 18 procentų nuo analizuojamų namų skaičiaus);

2. nuo 6,50 – 8 Eur/butui - 92 namai ( apie 36 procentus);

3. nuo 8 – 13  Eur/butui – 109 namai ( apie 43 procentus);

4. nuo 13-18  Eur/butui –  9 namai (apie 3 procentus).

Nuo birželio mėnesio išlaidos už karštą vandenį bei karšto vandens temperatūros palaikymą padidės, nes nuo 2017 m. birželio 1 d. centralizuotai tiekiamai šilumai netaikomas lengvatinis  9 procentų PVM, todėl už šilumą, kaip ir kitas paslaugas, gyventojai mokės 21 procento PVM. 

Išsamiau apie suvartotą šilumos kiekį ir patirtas išlaidas galite susipažinti mūsų bendrovės internetinės svetainės skiltyje „Karšto vandens cirkuliacija“.


ŠILUMOS IR KARŠTO VANDENS VARTOTOJŲ ŽINIAI

2020 06 02

Ruošiantis 2020/2021 m. šildymo sezonui UAB „Utenos šilumos tinklai“ nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. atliks šilumos tinklų hidraulinių bandymų ir remonto darbus. Visiems šilumos vartotojams, kuriems šiluma tiekiama termofikaciniu vandeniu, bus sustabdytas šilumos tiekimas. Gyventojams nebus tiekiamas karštas vanduo. Hidraulinio bandymo metu rekomenduojame gyventojams užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį arba neatsukti karšto vandens čiaupų, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.

Bandymo metu nustačius, kad reikalingas tinklų remontas, šilumos tiekimas bus atjungiamas tik remontuojamo ruožo vartotojams. Apie numatomą šilumos tinklų remontą atskiruose miesto kvartaluose, gyventojai bus informuojami skelbimais namų laiptinėse.
Primename, kad asmenys, atsakingi už pastatų šilumos ūkį nuo 2020 m. birželio 30 d. 9°° val. iki liepos 4 d. patikrintų ir užtikrintų patikimą pastatų atjungimą nuo šilumos tinklų.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.
 
UAB „Utenos šilumos tinklai“ informacija

Žiūrėti tinklų žemėlapį

Įvertinkite mūsų paslaugas